KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15249012
nr 1524 9012
Sven Sahlsten
(1908-1950), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 68x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x55 cm
Sven Sahlsten, svensk målare född i Örebro 1908, död 1950 i Örebro.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:44:17
27/2 14:34:13
Sven Sahlsten
Läs mer om Sven Sahlsten